Home>>Dieta tybetańska

 • Dieta tybetańska

  Wlewnik_gumowy___4d4681ad648dbNa jednej z konferencji prestiżowego Królewskiego Towarzystwa Medycznego w Londynie 57 czołowych lekarzy z całej Europy potwierdziło, że przyczynami około 90 % przewlekłych chorób są zatrucia toksynami z jelit i niedobory witaminowo-mineralne.

  Kuracje oczyszczające, posty, diety postne mogą przynieść wielką ulgę dla zmęczonego i obciążonego toksynami naszego ciała. Ponieważ nasze ciała są naturalnymi uzdrowicielami, jeśli nie czynimy im przeszkód automatycznie podążają ku zdrowiu, wydalając trucizny i doprowadzając wszystkie procesy do równowagi.

  Jedną z metod pozbycia się nadmiaru złogów jest dieta tybetańska. Dieta trwa 5-8 dni i aby była skuteczna konieczne jest wcześniejsze oczyszczenie jelita grubego z kamieni kałowych oraz przestawienia się ze starego sposobu życia na nowy, zdrowszy. Na kilka dni przed rozpoczęciem diety i po rezygnujemy z mięsa i ciężkich potraw.

  Dieta:

  3 obrane cebule, 1 bulwę czarnej rzepy, 3 korzenie pietruszki, 1 bulwę selera, 2 pory z zielonymi częściami gotujemy przez 1 godzinę w 2,5 litra wody, bez soli. Warzywa nie obieramy, lecz porządnie szorujemy. Oddzielnie gotujemy 1 kg wyszorowanych ziemniaków w 1 litrze wody. Po wskazanym czasie gotowania łączymy obydwa wywary i dolewamy wody, aby otrzymać 3,5 litra wywaru. Ten cały lekko podgrzany wywar wypijamy w ciągu dnia zamiast posiłków. Dla poprawy smaku możemy dodać przyprawy

  pure-yucca

  ziołowe; cząber, tymianek, kminek, majeranek itp.

  Wywar przygotowujemy codziennie świeży i pijemy go przez 5-8 dni. Korzyści stosowania tej diety to: oczyszczenie organizmu, pozbycie się zaparć, nasycenie minerałami. Można ją też stosować profilaktycznie dla zdrowia i urody 2 razy w roku. Po takiej kuracji odczujemy przypływ energii, odmłodzenie, tracimy kilka kilogramów.

  Diety tej nie należy stosować przy cukrzycy insulinozależnej, wycieńczeniu i ostrych stanach zapalnych.

Brak komentarzy

Napisz komentarz