Home>>Kuracja buraczana

 • Kuracja buraczana

  Beet_juice-01Burak czerwony jest uznawany za bardzo dobry lek, szczególnie pomaga przy anemii, schorzeniach wątroby i nowotworach. Likwiduje choroby układu krążenia, pokarmowego, jelita grubego, rozpuszcza kamienie w wątrobie i nerkach.

  Najprostsza kuracja oczyszczająca i krwiotwórcza polega na piciu 2 razy dziennie 50-100 ml soku rozcieńczonego ciepłą wodą lub sokiem z marchwi.

  Dr Ferenczi potwierdził lecznicze działanie buraka na pacjentach nieuleczalnie chorych na nowotwory. Podawał im w początkowej fazie kilkakrotnie w ciągu dnia 250g surowych, tartych buraków. Potem codziennie 300-500 ml soku z buraka. Niektórzy pacjenci nie znosili tak dużej ilości soku, dlatego dr Ferenczi zagęszczał sok do 50 ml poprzez odparowywanie. Dr Ferenczi zaobserwował działanie hamujące nowotwory u przeszło 300 pacjentów. Stwierdzono również, że czynnik hamujący wzrost nowotworów zawarty w buraku nie ulega zniszczeniu przez gotowanie.

  Medycyna ludowa poleca picie kiszonego barszczu z buraków na problemy z wątrobą. Picie 2-3 szklanek barszczu usprawnia pracę wątroby i wzmacnia układ immunologiczny. Po 3 miesiącach takiej kuracji wątroba wraca do formy, a my stajemy się bardziej odporni na przeziębienia dzięki bakteriom, które zawiera barszcz. Picie barszczu polecane jest po kuracji antybiotykami, ponieważ odbudowuje naturalną florę bakteryjną w jelitach.

  Przepis na barszcz:

  Umyte i obrane buraki wkładamy do słoja i zalewamy ciepłą, gotowaną, lekko osoloną wodą. Dodajemy kawałek żytniego chleba, pieczonego na zakwasie i 1-2 ząbki czosnku. Po kilku dniach zbieramy z wierzchu biały nalot i barszcz gotowy. Możemy pić ten przyjemny w smaku barszcz na zimno lub na ciepło. Im dłuższa fermentacja tym barszcz będzie bardziej kwaśny, dlatego przerywamy proces w odpowiednim dla nas czasie, odcedzamy, przelewamy do butelek i wstawiamy do lodówki.

  Barszcz oprócz korzystnego wpływu na florę bakteryjną likwiduje też anemię.

2 komentarzy

 • Stefan 11 sty 2013 | 17:02

  Super wyjasnienie. Wielkie dzieki. Stefan

 • ania 11 sty 2013 | 18:13

  dziekuje za informacje. Tak burak czyni cuda. Czesto pije sok z burakow, polecam.

Napisz komentarz