Home>>Lewatywa – jeden z najlepszych sposobów na oczyszczenie organizmu.

 • Lewatywa – jeden z najlepszych sposobów na oczyszczenie organizmu.

  Zasada działania lewatyw, to wprowadzenie do jelita grubego substancji, aby go oczyścić.Wlewnik_gumowy___4d4681ad648db

  Już 2600 lat temu ojciec medycyny Hipokrates polecał lewatywy na wiele chorób. W dzisiejszych czasach zaniechano tego prostego i skutecznego sposobu oczyszczania.

  Metoda stosowania jest bardzo prosta: do irygatora nalewamy 1,5 litra przegotowanej, ostudzonej do temperatury pokojowej wody z 1 łyżką soku z cytryny. Zamiast cytryny może być również sok z żurawin, czarnej porzeczki, albo ocet jabłkowy. Wlewnik Esmarcha wieszamy na wysokości swojej głowy. Uklęknąć na kolanach i oprzeć się na łokciach. Końcówkę gumowego węża posmarować olejem roślinnym i wprowadzić w odbyt. Odczekać, aż cała woda spłynie {prędkość regulować zaciskając i popuszczając węża}.

  Po wprowadzeniu wody należy położyć się na plecach, podnieść miednicę i nogi jak najwyżej {pozycja świeca} i powoli położyć się na prawym boku głęboko oddychając brzuchem. Przekręcić się na plecy i wolno wstać. Należy postarać się utrzymać wodę w jelicie 10-15 min zanim się ją wypróżni.

  Metoda Walkera polega na:

  • W pierwszym tygodniu – lewatywa codzienna
  • Drugi tydzień – co drugi dzień
  • Trzeci tydzień – 2 razy w tygodniu
  • Od czwartego tygodnia – raz w tygodniu.

  Szczególnie korzystna jest lewatywa z soku z buraków. 600g buraka zetrzeć na tarce, dolać 1,5l wrzątku i dusić przez 20 min. czasem mieszając. Zdjąć z ognia i odstawić do naciągnięcia na 1 godzinę. Po przecedzeniu stosuje się do lewatyw w proporcji 1:10.

  W terapii Gersona podstawą kuracji są lewatywy z kawy. Przygotowuję się ją z trzech łyżek organicznej, zmielonej, lekko lub średnio palonej kawy i jednego litra przefiltrowanej wody. Do wrzącej wody dodać kawę i gotować 3 min. Naciągać pod przykryciem 15 min. Ostudzić i przecedzić przez szmatkę, uzupełnić wodą do 1 litra. Pacjenci chorzy na raka stosują 5 lewatyw dziennie, co cztery godziny pijąc w ciągu dnia 12 – 13 szklanek świeżo wyciśniętego soku. Odkryto, że kawa wędrując przez jelito do wątroby, otwiera drogi żółciowe pozwalając wątrobie na wydalenie toksyn.

  Warto wspomnieć również o lewatywie z sokiem z ząbka czosnku, jako bardzo skuteczny sposób na wszelkie infekcje.oczyszczanie-jelit-zestaw

  Podczas stosowania lewatyw często uwalnia i pojawia się w kale dużo niepokojących odpadów z pasożytami włącznie. Według ekspertów około 85% ludzi ma pasożyty w jelicie grubym, które najlepiej usunąć.

  Uwaga: woda do przemywania powinna mieć temperaturę pokojową i być zakwaszona naturalnymi produktami. Nie można stosować kwasku cytrynowego ani wody mineralnej.

1 komentarz

 • truskawka304 19 mar 2013 | 23:45

  Ciekawy artykuł. Nie miałam pojęcia o tym, że lewatywę można robić z kawy, czy dodawać do roztworu ząbek czosnku. Tak czy siak, polecam ten sposób dbania o zdrowie- grunt to detoksykacja organizmu. Wszyscy jesteśmy struci. Polecam http://www.nazdrowiesposob.com/lewatywa/ i http://www.nazdrowiesposob.com/lewatywa-w-domu/. To dwa ciekawe arty. Polecam również całego bloga; dowiedziałam się z niego wielu ciekawych rzeczy na temat np. medycyny naturalnej, odżywiania etc.

Napisz komentarz